Tıklama Başına Maliyet (PPC)

PPC, ’Pay Per Click’ olarak bilinen, Türkçesi tıklama başına ödeme olan bir terimdir. Reklam verenlerin, sitelerine tıklandığı zaman yaptıkları ödemelere PPC ismi verilmektedir. Bu reklam türü genel olarak SEO çalışmalarının uzun sürmesi nedeniyle terci edilmektedir.

Tıklama Başına Maliyet (PPC)
PPC,’ Pay Per Click’ olarak bilinen, Türkçesi tıklama başına ödeme olan bir terimdir. Reklam verenlerin, sitelerine tıklandığı zaman yaptıkları ödemelere PPC ismi verilmektedir. Bu reklam türü genel olarak SEO çalışmalarının uzun sürmesi nedeniyle terci edilmektedir.

Web sitelerinin birçoğu SEO sonuçlarının uzun vadeli olması nedeniyle, hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmak isterler.  Reklam vermek isteyen PPC Reklam türünde bütçelerini ayarlayabilir. Bu nedenle tutarlar farklılık gösterebilir.

Hedef kitleye en hızlı ulaşma yöntemi Google Adwords olarak bilinmektedir. Ortalama tık oranınızı, bütçenizi ve anahtar kelimenizi seçerek verim alabilirsiniz. Aynı zamanda bu size SEO açısından fayda getirecektir.

Tıklama Başına Maliyet (PPC)
PPC NEDİR ?

Tıklama Başına Maliyet anlamına gelen Pay Per Click, internet reklamcılığı için önemli bir sistemdir. PPC, reklam verenlerin, reklam yayıncılarına ödeme yaptığı, direkt olarak trafik kazanmak için kullanılan bir reklam modelidir.  Online reklamcılık terimi olan PPC, tanımlanan tutarın, bir reklama tıklanması ile birlikte azaldığı reklam türüdür. Reklam verenler genel olarak kendi hedef pazarları ile ilgili anahtar kelimeleri üzerinden teklif sunmaktadır. PPC reklamcılık için verilebilecek en güzel örnek Google Adsense’tir.

PPC reklamlarının takibi oldukça önemlidir. Bunun takibi için bazı yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde, reklamlarınızın istediğiniz kişiye ulaşıp ulaşmadığını ve müşterilerinizin size nasıl ulaştığını, hangi anahtar kelime seçimlerinin doğru olduğunu öğrenebilirsiniz. PPC reklamlarda ilk çalışmalar genel olarak olumlu sonuçlar vermez. Eklemeniz, çıkarmanız ve değiştirmeniz gereken kelimeler olabilir. Landing Page optimizasyonu da yapılmalıdır. Zamanla tıklanma başına maliyetler artar ve 2. Aydan sonra verim alınmaya başlanır.

Reklam sayfası için seçilen anahtar kelimelerin, tanıtımını yaptığınız ürün ve hizmet ile alakalı olması gerekir. Bu durum, tıklanma oranınızın artmasına neden olur. Düzenli olarak takip yapmanız başarıya gitmeniz için önemli bir etkendir.

PPC Denetimi
Kampanya sürecimizde PPC denetimi hedefinize göre şekillenir ve tanımlanır.
Yeniden Pazarlama & Hedefleme
Web sitenizi ziyaret eden tüm kullanıcılara yeniden pazarlama yaparak dönüşümleri artırın.

Google AdWords
Bizimle çalışarak, tam zamanlı bir başka çalışanı işe almak için ekstra maliyet olmadan tam zamanlı bir AdWords uzmanının size sağladığı avantajı size sunar.
Tıklama Başına Maliyet (PPC)
Tıklama başına ödeme kampanyamızın kısa süreci:
Tıklama başına ödeme (PPC) yönetim hizmetimiz aşağıdaki hizmetleri içerir:
TBM arama kampanyası stratejisi
Anahtar Kelime Araştırması ve Seçimi
Kampanya Kurulumu
Teklif yönetimi ve Yatırım Getirisi izleme
Açılış sayfası optimizasyonu ve geliştirilmesi
Kampanya Yönetimi ve Analizi

Değerlendirme
Kampanyanızın anahtar kelime seçimi ve metin seçimi ile ilgili başarısını aylık olarak bildiren detaylı rapor gönderiyoruz. Böylece, ödeme yaptığınız anahtar kelimeler için nerede sıralandığınızı biliyorsunuz. Ayrıca, raporu inceledikten sonra, kampanyanızın ilerlemesini, merak edeceğiniz soruları yanıtlamak için ekibinizin üyeleriyle görüşme sağlıyoruz.

PPC FAYDALARI NELERDİR?

PPC reklam, hızlı pazarlama imkanı sağlayan bir yöntemdir. Doğal süreci izleyerek, arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve görüntülenmek zaman alıcı olabilir. PPC Reklam sayesinde hedef kitlenize daha hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Aynı zamanda eğer konu hakkında bilgi sahibi iseniz 1 saat içinde reklam kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

PPC reklam ile müşterilere ulaşım hızınız ve ulaştığınız müşteri sayısında artış görülür. İnternet sitenize gelen trafik artacağı için online görüntülenmeniz artar ve bu da olumlu sonuçlar getirir.

PPC reklam ile farklı kampanyalar oluşturabilir, farklı bölgeleri ve farklı anahtar kelimeleri hedefleyebilirsiniz. Bu şekilde web sitenize gelen trafiğin kalitesi artar.

PPC reklam anahtar kelimelerinizi test edebileceğiniz bir platform oluşturmaktadır. Bu şekilde performans analizi de yapabilir, istediğiniz sayfalarınıza direkt olarak trafik akışı sağlama şansına sahip olabilirsiniz.

PPC reklam, tıklama başına ödeme yaptığınız bir sistemdir. Bu nedenle ne kadar yatırım yaptığınızı ve yatırımdan ne kadar kar sağladığınızı rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede diğer pazarlama kaynakları ile kıyaslama şansı bulabilirsiniz.

PPC, tıklama başına ödeme metodu oldukça etkili bir arama motoru pazarlama yöntemidir. Sanal pazara etkili ve hızlı bir giriş yapmak için bu yönteme yatırım yaparak geri dönüşleri çok rahat bir şekilde analiz etme şansına sahip olabilirsiniz. PPC reklam konusunda profesyonel bir firmadan yardım almak, internet sitenizin geleceği açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.