E-Ticaret Sistemleri

E-ticaret sistemlerimiz gelişen teknolojik gelişmelere uygun olarak siz değerli müşterilerimizin isteklerine uygun olarak düzenlenmiş, diğer e-ticaret sitesi fiyatlarının çok daha altında tutularak her bütçeden müşterimizin istifade etmesi amaçlanmıştır.

E-ticaret paketleri; e-ticaret sistemleri sayesinde girişim başlatmak isteyen ve belirli ürünleri satarak para kazanmak isteyenlerin hizmet alabilecekleri çeşitli e-ticaret paketleri bulunur. 4 - 5 farklı paketin bulunduğu e-ticaret sayfalarında oluşturulan paketlerin her biri genel anlamda kullanıcıların taleplerine en doğru şekilde cevap vermeyi amaçlar. Siz de girişiminize en uygun paketi tercih ederek fazla veya eksik hizmet almadan e-ticaret girişiminizi başlatabilirsiniz.

Peki, e-ticaret paketleri dendiğinde hangi kıstaslar göre değerlendirme yapılır?
E-ticaret Paketleri Değerlendirme Kıstasları

E-ticaret paketi kurmaya karar verdiğinizde tercih edeceğiniz bazı özelliklere göre değerlendirilir.

Sunucu Alanı: Web sayfaları her tarfik aldıklarında ve her yeni bir ürün eklendiğinde sunucu alanında bir bölüm için yer ayrılır. Siteniz büyüyüp daha da geniş kitlelere yayıldıkça ihtiyaç duyduğu sunucu alanında da bir genişleme olması gerekir. Bu anlamda e-ticaret sitenizin aldığı trafik ve ürün sayısına göre sunucu alanı seçmeniz satın alacağını paketi belirler.

E-posta Hesabı: İşletmenizde alışacak her bir personel için ayrı bir e-posta hesabı açmak için ihtiyaç duyacağınız bu detay işletmeniz ne kadar büyükse o kadar fazla sayıda e-posta hesabına ihtiyaç doğar. En az 10 en fazla 50 e-posta hesabı arasında işletmenizde ihtiyaç duyacağınız bir paketi tercih ederek siz de e-ticaret alanında ön plana çıkabilirsiniz.

Ödeme ve Güvenlik Sistemi: Ödeme ve sayfa güvenliği bir e-ticaret sitesinin en önemli detayları arasındadır. Seçeceğiniz e-ticaret paketinde bu detayların bulunması e-ticaret sitesi fiyatlarını doğrudan etkiler. Bu anlamda paket tercihinizi hem yatırımınıza ayırdığınız bütçe hem de web sayfanızın hedefleri doğrultusunda değerlendirmelisiniz.

E-Ticaret Paketleri Fiyatları
E-ticaret sistemleri ile girişiminizi başlatmadan önce her türlü detayı dikkate almalısınız. Aksi takdirde hem sistemsel hem de görsel açıdan yaşayabileceğiniz sorunlar nedeniyle girişiminizin başarısız oluğunu düşünebilirsiniz.

Bu anlamda başarılı bir girişim için öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekir. Beklentilerinizi doğru bir şekilde değerlendirdikten sonra bu ihtiyaçlara göre bir e ticaret sistemi paketi seçmelisiniz. Paketi seçerek bir ön değerlendirme yapmalısınız. Paketin ihtiyaçlarınızı karşıladığını görmeniz durumunda paketi onaylamalı aksi takdirde paket değişikliği yapmalısınız.

E-Ticaret Paketleri Nedir?
E-ticaret paketleri, çeşitli şirketlerin sunduğu e-ticaret sitesi hizmetlerinin fiyatlara göre çeşitlenen ürünleridir. Yani e-ticaret sitesi kurma hizmeti verenler, bu sitelerin özelliklerine göre, paketlerinin fiyatlarını değiştirebilir. Örneğin bir e-ticaret sitesinin aylık veya yıllık maksimum kaç ziyaretçi kapasitesi olacağı bu paketlerin fiyatlarını etkileyebilir.

Bir e-ticaret sitesine ilk defa sahip olacak biri e-ticaret paketleri nedir diye düşünüp hangi paketin kendisi için en iyisi olacağını bulamayabilir. Bu süreçte çevresinde daha önceden e-ticaretle uğraşmış biri varsa ondan destek alması veya internette bu konuda araştırma yapması iyi olacaktır.

E-Ticaret Paketleri Neye Göre Değişiyor?
E-ticaret paketlerinin fiyatları, sundukları özelliklere göre değiştiğinden en iyi paketi seçmek için insanların önünde birçok etken vardır. Bu etkenlerin başında tabii ki bütçe gelir. Kaliteli e-ticaret sitesi paketine sahip olmak için E-ticaret sitesi paketlerinin çeşitliliğini sağlayan faktörler, içerdiği sanal pos modülleri, bu süreçte sunulan destekler, yabancı dil veya yabancı para birimi seçenekleri ve kargo şirketleriyle ilgili bazı seçenekler olarak sıralanabilir. Bunlar gibi onlarca eklenti e-ticaret paketleri nedir diye soran birinin araştırması gereken faktördür.

Satışı sağlanacak ürünlerin çeşitlerine göre veya sunulacak hizmetin tarzına göre bu paketlerin içerdiği özellikler karşılaştırılmalıdır. Daha sonra da bütçeye göre hangi paket uyuyorsa o seçilmelidir. Son dikkat edilmesi gereken nokta da bu e-ticaret paketlerinin birçok farklı siteden araştırılması gerektiğidir.

E-Ticaret Paketleri Fiyatları
İnsanlar binlerce yıldır ticaretle iç içe olmuştur ve her dönemde ticaret, insanlara oldukça iyi paralar kazandırmıştır. Günümüzde ise geleneksel olarak yapılan ticaret hâlâ devam ediyorken, bir yandan da şekil değiştiriyor. Artık internetin yaygınlaşmasıyla birlikte bazı insanlar ticaretlerini internetten yapıyor ve buna e-ticaret adı veriliyor.

E-ticaret yapanların bir kısmı e-ticaret sitelerini kendileri oluştururken, bir kısmı ise hazır paketler satın alıyor. Bu e-ticaret paketleri fiyatları da içeriğindeki özelliklere göre değişkenlik gösteriyor. Bu özellikler tasarım, aylık veya yıllık site trafiği kapasitesi (ziyaretçi sayısı kapasitesi) veya bu paketleri sunan şirketlerin eklediği çeşitli modüller olarak değişebiliyor.

Bu Paketler Ne Gibi Modüller İçeriyor?
E-ticaret paketlerinin fiyatları, sundukları özelliklere göre değiştiğinden en iyi paketi seçmek için insanların önünde birçok etken vardır. Bu etkenlerin başında tabii ki bütçe gelir. Kaliteli e-ticaret sitesi paketine sahip olmak için E-ticaret paketleri sunan şirketler çeşitli ek özelliklerin olduğu modüller sunuyor ve bu modüllere örnek olarak farklı para birimleri kullanımı, indirimli kargo anlaşmaları veya çeşitli sanal pos modülleri verilebilir. Bu modüller de e-ticaret paketleri fiyatları üzerinde çeşitli etkiler oluşturuyor.

E-Ticaret Paketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

E-ticaret paketi seçerken öncelikle, bu tarz bir internet sitesine sahip olmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını belirlemesi gerekir. Ne tarz ürünlerin satışı sağlanacaksa ve bu e-ticaret sitesinin kullanıcılarına nasıl imkanlar sunulacaksa, ona göre paketler karşılaştırılmalıdır.

Örneğin müşteri memnuniyetini ön planda bulunduran biri, müşterilere yönelik modüllerin ve özelliklerin olduğu paketleri gözden geçirmelidir. Bunda kargo şirketinin kalitesi en önemli faktörlerden biridir.
Bunların yanında eğer bu e-ticaret siteleri arama motorlarında üst sıralara çıkarılmak isteniyorsa, SEO çalışmaları da içeren paketleri seçmek akıllıca olacaktır.

Örneğin rakip analizinin de dahil olduğu bir paket seçilirse, kurulan e-ticaret sitesinin daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşması mümkün olacaktır.

İhtiyaçlar hangi doğrultudaysa ve ne tarz bir hizmet verilecekse e-ticaret paketleri fiyatları ona göre karşılaştırılıp, en uygun paket seçilmelidir. Bu sayede en iyi şekilde kazanç elde edilecektir.